Seminarid

Sügisel 2019 toimuvate kirjandusseminaride laupäevane grupp on täis. Aga sellest pole lugu, sest suure huvi tõttu oleme avanud pühapäevase grupi!

Vihmakassi kirjandusseminarid on mõeldud just sulle, kui sind huvitab

  • mismoodi on tekst üles ehitatud;
  • kuidas on omavahel seotud anekdoot, “Keisri hull”, reklaam ning “Jää ja tule laul”;
  • millised on vahendid, millega tunnustatud autorid oma maailmu loovad;
  • milliste nippidega kirjandusteooria enda heaks praktikas tööle rakendada;
  • millised on eesti keele sees toimivad keeled (släng, erialakeeled) ja kuidas arendada oma sõnavara;
  • kuidas luua teksti, kui inspiratsioon peale ei tule;
  • millised igapäevased harjutused aitavad üle saada enesekordusest.

Seminarid toimuvad kord nädalas. Igas seminaris tegeleme ühe konkreetse teemaga, milleks on vajalik mõne lühema kirjandusliku või analüütilise teksti läbilugemine. Sellise teksti maksimumpikkus on a la “Popi ja Huhuu”, nii et ei midagi üle jõu käivat. Loeme üheskoos läbi kodused tööd ja toimub arutelu lähtuvalt antud-nädalasest teemast. Lisaks toimub individuaalne juhendamine seoses osaleja oma kirjandusliku tekstiga, parimad tööd võivad saada kirjastuse Vihmakass ja Kakerdaja poolt avaldatud.

Juhendaja Kaur Riismaa on Kultuurkapitali poolt hinnatud elukutseline kirjanik, kelle esseistikat ning kriitikat avaldab perioodiliselt Sirp.

Kandideerimiseks on vajalikud:

  1. Elulookirjeldus (mitte vähem kui 5 lk)
  2. Vabas vormis essee (mitte vähem kui 5 lk) oma lemmik-kunstnikust(/kirjanikust/heliloojast/vmt). Essee peaks kirjeldama tema keelt, teemasid, aga eelkõige vastama küsimusele miks antud looja on sümpaatne. Kuigi esseel pole konkreetset teemat soovitame valida mõni kitsam suund ja sellele kindlaks jääda.
  3. Vestlus e. vabas vormis lobisemine eesmärgiga tuttavaks saada: tundma õppida osaleja ilma- ja minapilti, tutvustada seminaride sisu ning vormi.

Tekstid tuleb saata aadressil kaur@vihmakass.ee mitte hiljem kui 11. august (k.a).

Seminaride juhendaja on Kaur Riismaa, kuid kord kuus tuleb meile külla keegi eesti kirjanik. Tema isik sõltub juba aktuaalsetest teemadest ning osalejate huvist. Nelja kuu (september, oktoober, november, detsember) osalemistasu on 300 eurot, mis on võimalik tasuda tervikuna või osade kaupa vastavalt kokkuleppele.

Scripta volant, verba manent!